Visuomenei

Aiškiai, paprastai ir suprantamai apie tai kaip GMP reforma palies kiekvieną gyventoją

Atvykimo laikas

Po GMP reformos pagalba mieste atvyks per 15 minučių, už miesto ribų – per 25 minutes.

Paslaugos kokybė

Vienoda darbuotojų kompetencija, vienoda įranga ir vienodi pagalbos teikimo algoritmai užtikrins paslaugos kokybę visoje šalyje.

GMP brigadų išdėstymas

Racionaliai išdėstytos GMP brigados ir tankesnis GMP tinklas  priartina GMP paslaugą arčiau žmonių.

GMP brigadų skaičius

Atsiranda galimybė steigti reikalingą GMP brigadų skaičių (papildomas brigadas) Lietuvos mastu ir taip užtikrinti trumpesnį GMP laukimo laiką.

Dažniausiai užduodami klausimai

Numatoma, kad GMP brigada kaimiškose teritorijose (kaip ir mieste) į skubius kvietimus, kai yra grėsmė gyvybei ar yra sunkus sveikatos sutrikdymas ar pavojinga gyvybei trauma, turi atvykti kaip galima greičiau. Kaimo vietovėse pas pacientą turi atvykti per ne ilgesnį kaip 25 min. laiką. Sieksime, kad reorganizavimo eigoje nelikus ribų tarp skirtingų įstaigų aptarnaujamų teritorijų, padidėjus GMP brigadų skaičiui ir perskirsčius GMP brigadų pastočių vietas bei  peržiūrėjus GMP dispečerinės protokolus (nukreipiant nereikalaujančius skubios pagalbos kvietimus konsultaciniam centrui), atvykimo laikas į ypatingos skubos kvietimus kaimiškose teritorijose būtų  kaip įmanoma trumpesnis ir ne ilgesnis kaip 25 min.

Sprendimo dėl mokamų paslaugų įkainių pasikeitimo šiuo metu nėra.

Pradiniame etape nesikeis. Tačiau pokyčiai planuojami, kad GMP tarnyboje būtų naudojami vieningi (vienodi) kvietimo priėmimo ir pagalbos iki GMP atvykimo protokolai. Taikomas „0“ paslaugos teikimo laikas paskambinus. Jei ligonio būklė reikalauja pagalbos teikimo instrukcijos, tokiu atveju bus teikiamos pagalbos instrukcijos iki GMP brigados atvykimo. Prioritetinė sritis yra ypatingos skubos reikalaujančių kvietimų atpažinimas.

Turite klausimų, norite pasitarti, skambinkite

Skambinkite trumpuoju numeriu 1808 ir mes atsakysime į Jums rūpimus klausimus